Konkurs Moja mała ojczyzna
Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w szkolnym konkursie „Moja mała ojczyzna”.
Każdy z uczestników konkursu wykonał prezentację multimedialną pt: „Zaplanuj wycieczkę po okolicy swojego zamieszkania”. Drugi etap konkursu polegał na zapoznaniu się z tekstem źródłowym, po którym odbył się test wiedzy.
Wyłoniono pięciu zwycięzców i wyróżnionych:
I miejsce - Iga Kaźmierczak - kl. 6B
II miejsce - Antonina Pierzyńska - kl. 7
III miejsce - Patrycja Kaźmierczak - kl. 6B
IV miejsce - Lena Michalska - kl. 8
V miejsce – Krystian Fijałkowski – kl. 8
Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom Gratulujemy!
RADOŚĆ I SZCZĘŚCIE
O takich emocjach rozmawiali ostatnio uczniowie klasy I. A to wszystko dzięki przeczytanej lekturze "Cukierku, Ty łobuzie". Książka ta wzbudziła wiele pozytywnych emocji oraz uśmiech na ustach wielu pierwszaków. Zabawne sytuacje głównego bohatera wprawiły nas w dobry nastrój, dzięki czemu z wielkim zapałem mogliśmy wykonywać poszczególne zadania związane z ta lekturą. Było rysowanie, lepienie z plasteliny, koło fortuny, a także wykonanie klasowego drzewa emocji.
Meldujemy wykonanie I modułu zadań Ogólnopolskiego Projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".
Uczniowie klasy 1 z wychowawczynią.
Czytaj więcej: RADOŚĆ I SZCZĘŚCIE
Andrzejkowy wieczór magii i czarów w klasie 2
W piątkowy wieczór odbyło się w naszej szkole andrzejkowe spotkanie z udziałem rodziców. Na zabawę przybyli licznie czarownice , czarodzieje i ich przyjaciele.
Były wróżby, przepowiednie, zabawy i konkursy. Zgodnie z tradycją nie zabrakło lania wosku i ciasteczek z wróżbą. Przepyszny bufet kusił nie tylko małych łasuchów. Pozostaje tylko czekać na spełnienie wywróżonych przepowiedni i planów.
Ten magiczny, wspólnie spędzony czas pozostanie długo w pamięci nie tylko małych uczestników.
Czytaj więcej: Andrzejkowy wieczór magii i czarów w klasie 2
Warsztaty fizyczno-chemiczne
Napięcie powierzchniowe, zabawy z helem i ciekłym azotem oraz nietypowe spalanie butanu –takie atrakcje czekały na uczniów klas V-VIII podczas warsztatów p.t. "Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”.
W ramach tego niezwykłego spektaklu przygotowanego przez grupę "Zaelektryzowani”, który odbył się w naszej szkole dnia 22 listopada, uczniowie obejrzeli eksperymenty związane z fizyką ,chemią i przyrodą. Doświadczali także na własnej skórze teorii fizycznych i chemicznych. Była to wspaniała zabawa, połączona z nauką.
Czytaj więcej: Warsztaty fizyczno-chemiczne
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Od dnia 13 do 15 listopada uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w XIV edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Akcja, przeprowadzana już od wielu lat, ma na celu propagowanie nauki matematyki poprzez zabawę . Jest to doskonała okazja, by zachęcić uczniów do nauki matematyki oraz wyjść poza tradycyjne metody nauczania, wprowadzając elementy zabawy i grywalizacji, poprzez konkursy, łamigłówki, gry interaktywne oraz sprawdziany.
W te dni przeprowadzono także konkursy, które pozwoliły wyłonić klasowych Mistrzów i Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady na czas.
Klasowymi Mistrzami Tabliczki mnożenia zostali: Inga Borecka, Nina Pawlak, Aleks Kolasa, Jan Puchalski, Zuzanna Janik, Antonina Pierzyńska, Piotr Zach oraz Maksym Selwakowski.
Gratulujemy!
Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Kampania Dzieciństwo bez przemocy
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.
Kampania koncentruje się na:
- uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
- promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Inauguracja kampanii odbędzie się 8 października br. w Sejmie RP. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.
Kampania pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Kalendarzyk szkolnych audycji muzycznych