Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 


Podsumowanie innowacji „Formy wypowiedzi w świątecznym wydaniu”  

Dzień pizzy

W czerwcu uczniowie klasy 5 w ramach podsumowania innowacji pedagogicznej „Formy wypowiedzi w świątecznym wydaniu”  przygotowali w parach prezentacje multimedialne dotyczące nietypowych świąt, które zaprezentowali na forum klasy. Wszystkie prezentacje, które wykonali piątoklasiści były na wysokim poziomie, ale na wyróżnienie szczególnie zasłużyli: Olaf Dałkowski i Wiktor Mielczarek- Święto Holi oraz Olivia Myśliwy i Lena Michalska- Święto Pizzy.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni zarówno z  formy, jak i tematyki zajęć.

Agnieszka Lipska

Czytaj więcej: Podsumowanie innowacji „Formy wypowiedzi w świątecznym wydaniu”

 


Programowanie z Mruczkiem 

Programowanie z Mruczkiem

 W maju i czerwcu na lekcjach informatyki uczniowie z klasy 4 w ramach innowacji pedagogicznej "Programowanie z Mruczkiem" budowali i programowali roboty. Uczniowie w grupach składali roboty Milo z zestawów klocków Lego WeDo 2.0. Następnie stworzyli programy sterujące tymi robotami w środowisku programistycznym Scratch 3.0. Na koniec odbył się wyścig tych robotów sterowanych za pomocą laptopów.

Czytaj więcej: Programowanie z Mruczkiem

 


„Pierwsza Pomoc” w klasie II 

uczeń wykonuje opatrunek koleżance

Pokaz i naukę z zakresu pierwszej pomocy w klasie II przeprowadzili uczniowie klasy V, którzy wcześniej  zostali  przeszkoleni przez instruktora PCK. 

Starsi uczniowie przygotowali prezentację multimedialną i z wielkim zaangażowaniem przekazywali swoją wiedzę maluchom.

Dzieci  dowiedziały się, jak zachować się i zadbać o bezpieczeństwo podczas zdarzenia i w sytuacjach trudnych, jak wezwać prawidłowo służby ratownicze, jak udrożnić drogi oddechowe i sprawdzić oddech u poszkodowanego.. 

Ćwiczyły wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  na fantomie. Powtórzyły wiadomości  i wykonywały praktyczne ćwiczenia dot. udzielania pierwszej pomocy przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Wiedzą jak zachować się w przypadku krwotoku z nosa i oparzenia. 

Wszystkim bardzo podobała się ta niezwykle cenna lekcja.  Na pewno powtórzymy ją po wakacjach. 

Małgorzata Wodzyńska

opiekun SK PCK

Czytaj więcej: „Pierwsza Pomoc” w klasie II

 


DRUŻYNA ENERGII 

Uczniowie w strojach Dryżyna Energii

Miło nam poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w sportowym  projekcie Drużyny Energii. Dzięki przejściu do II etapu projektu udało się nam wygrać stroje sportowe dla dzieci. 

Ogromne brawa dla nauczycieli wychowania fizycznego!!!

Czytaj więcej: DRUŻYNA ENERGII

 


NASI MATEMATYCY Ogólnopolskie i wojewódzkie konkursy z matematyki w roku szkolnym 2021/2022  

uczniowie podczas konkursu z matematyki

W tym roku szkolnym odbyły się w naszej szkole 3 konkursy  matematyczne:  OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORZEŁ MATEMATYCZNY, WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI oraz  OGÓLNOPOLSKI KONKURS OXFORD MATEMATYKA PLUS. Konkursy przedmiotowe z matematyki skierowane są do uczniów szkół podstawowych klasy II - VIII. Celem konkursów jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności. Konkursy matematyczne pozwalają wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe dostosowane są do norm programowych poszczególnych klas podstawowych. 

Czytaj więcej: NASI MATEMATYCY Ogólnopolskie i wojewódzkie konkursy z matematyki 2021/2022

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl