Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

AKTUALNOŚCI

 

 

"Dzień dziecka mamy, los wyciągamy" zbiórka zabawek, gier, artykułów biurowych 

 Plakat zbiórki zabawek i gier Dzień dziecka mamy, los wyciągamy

 

 

 

Warsztaty kryminalistyczne w Lipinach 

 Uczniowie podczas warsztatów

Niejedno dziecko marzy, by w przyszłości zostać detektywem, policjantem lub naukowcem badającym dowody ze spraw kryminalnych.

Tajniki pracy kryminologa odkrywali uczniowie z klas I-III. Naszym gościem był technik kryminalistyki, mł. asp. Krystian Szymański, który poprowadził warsztaty. Dzieci poznały znaczenie odcisków palców i samodzielnie je wykonały. Za pomocą magicznego proszku ujawniły własne ślady dłoni i odcisk buta. Dowiedziały się co zawiera walizka kryminalistyczna i jak wykorzystać jej zasoby do zabezpieczenia śladów przestępstwa. Jak ujawnić ślady nie widoczne dla ludzkiego oka? Jak zabezpieczyć ślady na różnych powierzchniach i zidentyfikować na ich podstawie sprawcę?

Maluchy z wielkim zainteresowaniem zgłębiały tajemnice kryminalistyki, doskonale się przy tym bawiąc. Serdeczne podziękowania dla p. Emilii Kowalskiej, która zorganizowała spotkanie. To była niezwykła lekcja.

Małgorzata Wodzyńska

Czytaj więcej: Warsztaty kryminalistyczne w Lipinach

 

 

Konkurs Mitologiczny 

 Uczniowie podczas szkolnego konkursu mitologicznego

Po raz drugi w naszej szkole odbył się szkolny konkurs mitologiczny dla klas 5a i 5b, w którym wzięło udział 5 drużyn. Pierwsza część konkursu polegała na odpowiedzeniu na pytania przy użyciu tabletów w aplikacji Kahoot. Następnie uczniowie zaprezentowali krótkie scenki o mitologicznych bogach. Na koniec zmierzyli się z różnymi zadaniami dotyczącymi znajomości tekstów mitów poznanych na lekcjach języka polskiego i historii, bogów i herosów, związków frazeologicznych związanych z mitologią. Drużyny przygotowały przepiękne stroje bogów i doskonale poradzili sobie z pytaniami.

Po przeliczeniu punktów jury w składzie: pani dyrektor Katarzyna Pietraszun, pan wicedyrektor Arkadiusz Bartke oraz pani psycholog Sylwia Banasiak przestawiło następujące wyniki:

Czytaj więcej: Konkurs Mitologiczny

 

 

Uczniowie klasy 6 rzeźbili w mydle 

 Mydlane rzeźby uczniów klasy szóstej

Rzeźba jest sztuką tworzenia przestrzennych, trójwymiarowych kształtów. Uczniowie klasy 6 rzeźbili w mydle. Nie jest to łatwa zadanie, ale myślę, że jest się czym chwalić.

Zapraszam do galerii mydlanych rzeźb. Oceńcie sami.

Małgorzata Wodzyńska

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 6 rzeźbili w mydle

 

 

Kiermasz Wielkanocny w Szkole w Lipinach 

 Kiermasz wielkanocny w szkole

Kiermasz zakończony sukcesem. Świąteczne smakołyki i ozdoby cieszyły się wielkim powodzeniem. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i wparcie. Razem możemy wszystko.

Udało się zebrać 780 zł. Decyzją organizatorów tegorocznego kiermaszu czyli wolontariuszom SKW i SU w Lipinach pieniądze zostały przekazane dla dzieci z Ośrodka Rehabilitacji "SŁONECZKO" w Brzezinach.

Brawo!!!

Czytaj więcej: Kiermasz Wielkanocny w Szkole w Lipinach

 

 

Lekcja otwarta w klasie 1 - Nauka przez zabawę 

 Lekcja otwarta w klasie pierwszej

Przed świętami gościliśmy na lekcji rodziców pierwszaków i zaproszonych nauczycieli. Lekcja wielkanocnej matematyki rozpoczęła się już na wejściu do klasy. Uczniowie podzieleni na grupy dzielnie rozwiązywali zadania. Pierwszaki dzielnie pomagały wielkanocnemu króliczkowi. Pozbierały pogubione pisanki i rozdzieliły do właściwych koszyczków. Ułożyły rozsypane skorupki jajka i rozszyfrowały hasło listu do zająca. Dodawanie i odejmowanie zaliczone.

Takie lekcje bardzo lubimy :)

Dziękujemy rodzicom za wsparcie i tak liczne przybycie.

Czytaj więcej: Lekcja otwarta w klasie 1

 

 

Sukces ucznia naszej szkoły w konkursie literackim 

 

Uczeń klasy 7 Olaf Dałkowski zajął I miejsce w konkursie literackim "Nasze Nowe. Poezja dzisiejszej młodzieży", który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna Nowosolna. Gratulujemy sukcesu!

Poniżej prezentujemy wiersze Olafa.

 

Czytaj więcej: Sukces ucznia naszej szkoły w konkursie literackim

 

 

Zbiórka darów zorganizowana przez klasę VII 

 Podziękowanie dla klasy siódmej

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada – lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma – lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

[Jan Paweł II]

Na początku marca bieżącego roku klasa VII zorganizowała w naszej szkole zbiórkę darów dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Łodzi. Dzięki Waszej wrażliwości i zainteresowaniu udało się zebrać dużo zabawek, które dziś dają radość wychowankom ośrodka. Miło Nam poinformować, że nasza społeczność szkolna otrzymała w ubiegłym tygodniu podziękowania za zorganizowanie zbiórki i pomoc. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za ogromną wrażliwość, otwarte serce i bezinteresowną chęć czynienia dobra.

Koordynatorzy akcji

Czytaj więcej: Zbiórka darów zorganizowana przez klasę VII

 

 

EuroWeek 2024

 Logo EuroWeek

W dniach 14 – 18 marca 2024r.uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach kolejny raz uczestniczyli w warsztatach językowych organizowanych przez Fundację EuroWeek. Tym razem zajęcia odbywały się w Różance – miejscowości położonej w gminie Międzylesie przy granicy z Czechami.

Warsztaty stanowiły znakomitą okazję do rozwijania zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, budowania pewności siebie a także rozwijania integracji wielokulturowej. Atmosfera zajęć sprzyjała budowaniu przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami. Tym razem współpracowaliśmy z prowadzącymi, którzy pochodzili z Gruzji, Meksyku, Peru, Nigerii. Spotkania te dostarczały samych pozytywnych wrażeń i emocji dla uczniów, którzy uczestniczyli w nich po raz pierwszy jak i tych, którzy kilka razy brali w nich udział.

Czytaj więcej: Euroweek 2024

 

 

Szkolny kiermasz wielkanocny 

 Ogłoszenie o szkolnym kiermaszu wielkanocnym

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka