Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

AKTUALNOŚCI

 

 

Klasa I w Krainie Dzikiej Kaczki 

Pierwszaki w Krainie Dzikiej Kaczki

To była niezapomniana lekcja przyrody w sercu pięknej dzikiej natury. Spacer leśnymi ścieżkami to mnóstwo wiadomości na temat mieszkańców lasu. Podczas warsztatów sokolniczych pierwszaki miały okazję spotkać się oko w oko z prawdziwymi ptakami drapieżnymi. Duża atrakcja były pokazy na żywo z udziałem sokołów.

To piękny początek rozpoczynającej się jesieni. 

Czytaj więcej: Klasa I w Krainie Dzikiej Kaczki

 

 

Pierwszaki o zęby dbają i piękny uśmiech mają! fluoryzacja zębów pierwszaków

Jak dbać o higienę jamy ustnej? Pierwszaki już wiedzą doskonale. Dziś pod opieką pani pielęgniarki odbyła się fluoryzacja zębów. Dzieci poznały technikę prawidłowego mycia zębów i przypomniały sobie zasady higieny jamy ustnej.

Brawo pierwszaki! 

Czytaj więcej: Pierwszaki o zęby dbają i piękny uśmiech mają!

 

 

Narodowe Czytanie w Plichtowie 

Uczennice z klasy 7 i 8 czytające fragmenty Nad Niemnem

Po raz kolejny gmina Nowosolna zorganizowała w ramach Narodowego Czytania spotkanie w GPCKiN w Plichtowie. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała grupa uczennic z klasy VIII i VI (Sara Krychniak, Irmina Rojek, Nikola Mongiało, Oliwia Pacyna, Marcelina Leszczyńska, Maja Eliasiewicz) pod opieką pani Agaty Jóźwiak i pani Iwony Jeske. Nie było łatwo, ponieważ w tym roku czytany był utwór E. Orzeszkowej „Nad Niemnem” - lektura dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wszyscy uczestnicy świetnie jednak poradzili sobie z tak trudnym tekstem. Nasze reprezentantki przygotowały również wizualizację czytanych fragmentów. Poznawanie więc historii naszych przodków na podstawie „Nad Niemnem” odbywało się nie tylko za pomocą słuchu, ale także wzroku.

Gorące podziękowania dla dziewczyn, które stanęły na wysokości zadania i z ochotą pojawiły się w sobotnie przedpołudnie w Plichtowie.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Plichtowie

 

 

Rajd rowerowy klasy 6 

 

Klasa 6 brała dziś udział w rajdzie rowerowym po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. W nogach prawie 30 km i blisko 1000 spalonych kalorii. Pogoda cudowna, młodzież  również. Wszyscy się spisali pokonując w pocie czoła okoliczne górki.

Brawo dla Was.

Czytaj więcej: Rajd rowerowy klasy 6

 

 

Podziękowania dla Rzecznika Praw Dziecka 

Serdecznie dziękujemy Rzecznikowi Praw Dziecka panu Mikołajowi Pawlakowi za przekazanie dla uczniów naszej szkoły plecaków i przyborów szkolnych. Będą one podarowane dzieciom potrzebującym takiej pomocy i wsparcia materialnego.

Dziękujemy!

 

 

 

Ulotka o omdleniach przygotowana przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki 

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka