Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

AKTUALNOŚCI

 

 

 

 

 

Finał łódzkich Minisingielków 

 

W sobotę odbył się wielki finał łódzkich Minisingielków rozgrywany w Rawie Mazowieckiej. Uczniowie w składzie Filip Wołczyk, Piotr Pawłowski, Karol Pawlak oraz Szymon Pietrzak godnie reprezentowali naszą szkołę uczestnicząc we wszystkich turniejach. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności oraz doświadczenie przełoży się na zbudowanie prężnej drużyny siatkówki w naszej szkole.  Specjalne wyróżnienie dla Rodziców Pani Justyny Pawłowskiej, Pana Mariusza Pietrzaka oraz Pana Mikołaja Pawlaka za pomoc w transporcie uczniów na zawody.

Dziękujemy!!!

Czytaj więcej: Finał łódzkich Minisingielków

 

 

ZAPRASZAMY NA WIGILIĘ GMINNĄ 

 

 

 

 

 

 

Sukces w Mikołajkowych Zawodach Pływackich 

 Antonina Pierzyńska z medalami i dyplomami

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Antonina Pierzyńska zajęła dwa  I miejsca w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w konkurencji 25 m dziewcząt z czasem 16,13 oraz 100 m z czasem 1:30,60.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej: Sukces w Mikołajkowych Zawodach Pływackich

 

 

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny” 

 

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Ortograficzny” i udało im się osiągnąć sukces.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Olaf Dałkowski klasa 6 – laureat, 7 miejsce w kraju

Oliwia Myśliwy klasa 6- laureat, 9 miejsce w kraju

Maksymilian Frydrych klasa 8- laureat, 12 miejsce w kraju

Zuzanna Janik klasa 4- laureat, 13 miejsce w kraju

Antonina Pierzyńska klasa 5- laureat, 13 miejsce w kraju

Amelia Sawa klasa 8- laureat, 14 miejsce w kraju

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Agnieszka Lipska

 

 

Sukces w Mikołajkowym Meetingu Lekkoatletycznym LZS województwa łódzkiego 

 Uczniowie na podium

W czwartek, 1 grudnia 2022 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mikołajkowym Meetingu Lekkoatletycznym LZS województwa łódzkiego rozgrywanym w Spale. Kolejny raz NAJLEPSZY wynik w skoku w dal uzyskał MICHAŁ KRAWCZYK zajmując I miejsce. W jego ślady podążył Mateusz Mroczek zajmując III miejsce w tej samej konkurencji. Podium zdominowali nasi uczniowie WIELKIE GRATULACJE!!

Czytaj więcej: Sukces w Mikołajkowym Meetingu Lekkoatletycznym LZS województwa łódzkiego

 

 

Projekt BBC 

 Kadr z filmiku Arctic life

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipinach uczestniczyli w zajęciach związanych ze zmianami klimatycznymi w Arktyce. Inspiracją do uczestniczenia w projekcie były filmy przyrodnicze realizowane przez stację telewizyjną BBC. Pierwszym etapem prac projektowych było przygotowanie na zajęciach plastycznch przez uczniów klasy Va plakatów, których tematyka związana była z fauną Arktyki .

Kolejne zadanie stanowiło przygotowanie przez uczniów strojów, w których przedstawiali się jako  zwierzęta  z obszarów arktycznych. Uczniowie na zajęciach przyrodniczych, podzieleni na grupy, własnoręcznie wykonali sylwetki zwierząt z materiałów ekologicznych, które następnie zostały wykorzystane w nagranym przez nich filmiku.  W  filmie  zaprezentowali swoje prace oraz odegrali scenki sytuacyjne, które dotyczyły zmian klimatycznych i wpływu ocieplania klimatu na faunę i florę Arktyki.

Czytaj więcej: Projekt BBC

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl