Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

 

SZLACHETNA PACZKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LIPINACH 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cierpienie zwierząt i ich dobro nie jest obojętne uczniom Szkoły Podstawowej w Lipinach 

 Logo OTOZ       Zebrana karma

3 listopada zakończyliśmy akcję „Pomagamy zwierzętom”. Na finał do naszej szkoły przyjechały wolontariuszki z OTOZ Animals Łódź. 

OTOZ Animals Łódź to grupa osób, którzy codziennie czynnie walczą z niehumanitarnym traktowaniem zwierząt.OTOZ Animals Inspektorat w Łodzi powstał w grudniu 2012 roku. Aktywnie współpracuje z Policją oraz Strażą Miejską w ramach wykrywania oraz przeciwdziałania przestępstwom w zakresie ustawy o ochronie zwierząt. 

Panie opowiedziały o swojej pracy, przybliżyły jeszcze raz ideę wolontariatu zgromadzonym uczniom. Przekazały dobre rady na temat opieki nad zwierzakami oraz wskazówki jak zachować się w sytuacji niebezpiecznej. Dzieci dowiedziały się również, co to jest adopcja zwierząt. Wiedzą już gdzie szukać pomocy kiedy trzeba ratować lub pomóc zwierzętom. 

Czytaj więcej...

 

 

Akcja Pomagamy zwierzętom! 

 Piesek i kotek proszą o jedzonko

 Koło Wolantariatu w naszej szkole zaprasza wszystkich o dobrym sercu, którym cierpienie zwierząt nie jest obojętne do włączenia się w naszą akcję: Pomagamy zwierzętom!

Zbieramy:

  • karmę dla psów i kotów,
  • miski, smycze
  • stare  i niepotrzebne koce, ręczniki …

Zbiórka będzie trwała do końca października. Wszystkie dary należy składować w specjalnie przygotowanych pudłach obok automatu. 

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl