Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

1. W ramach lekcji bibliotecznej zapoznanie uczniów klas I - III z sylwetką i twórczością  Marii Konopnickiej. Wysłuchanie wybranego utworu i wykonanie do niego ilustracji.

 

Klasa 3a wysłuchała dwóch utworów z tomiku ,,Co słonko widziało'', czytanych przez panią Monikę Jadczak. Były to wiersze: ,,Tęcza'' i ,,Parasol'', które następnie zostały pięknie zilustrowane przez uczniów.

W klasie 3b wiersze Marii Konopnickiej przeczytała sama autorka, czyli przebrana za Marię Konopnicką pani Ewelina Fiks. Poznaliśmy twórczość naszej patronki, zilustrowaliśmy wiersz "Co słonko widziało", a nasz gość przyrównał klasę do mrowiska. Jeśli jesteście ciekawi co to znaczy, zajrzyjcie do wiersza "Przy mrowisku".

Klasa 2 wysłuchała wiersza Marii Konopnickiej pot tytułem "Dziadek przyjdzie", który przeczytali wspólnie dziadek z wnuczkiem.

Klasa 1 wysłuchała wiersza M. Konopnickiej "Krasnoludki", czytanego przez samego krasnoludka. Potem uczniowie wykonali ilustrację do wiersza oraz posmakowały owoców, nazbieranych przez krasnoludka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka