Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 


Piknik ekologiczny  

Dnia 18 czerwca 2021r. odbył się piknik ekologiczny w naszej szkole. Wydarzenie to było podsumowaniem projektu ekologicznego realizowanego w roku szkolnym 2020/21 pt.: „Edukacja ekologiczna w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Lipinach”, który był współfinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi. Podczas pikniku uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju konkurencjach sportowych w których wykorzystane były różne odpady, mogli sprawdzić swoją wiedzę w kole fortuny, zagrać w gry ekologiczne.

Oprócz tego uczniowie młodszych klas  wykonywali z odpadów ekologiczne zwierzątka zaś  uczniowie klas IV-VIII wykonali plakaty „Ziemia za sto lat”. Podczas pikniku rozdane zostały również nagrody za konkursy ekologiczne, które odbyły się  w ramach wspomnianego wcześniej projektu. Wszystkie nagrody w konkursach oraz podczas pikniku współfinansowane były przez WFOŚiGW w Łodzi.  Dziękujemy wszystkim uczniom za obecność oraz gratulujemy zwycięzcom konkursów ekologicznych. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza podczas realizacji projektu zaprocentuje w przyszłości odpowiednimi postawami ekologicznymi pośród naszych uczniów.

 

Joanna Skrzypczak

 

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka