Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 


„#SuperKoderzy” w naszej szkole!!!  

 

 

Po raz pierwszy nasza szkoła będzie brała udział w programie edukacyjnym „#SuperKoderzy”, który organizowany jest przez Fundację Orange. Głównymi celami  tego programu są:

 • kształtowanie wśród uczniów klas 4-8 kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych i medialnych poprzez wykonywanie zadań edukacyjnych opartych na elementach programowania i zgodnych z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych

• pogłębianie wiedzy przedmiotowej i interdyscyplinarnej, 

• rozwijanie wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej, poprzez wspólne wykonywanie zadań w ramach realizowanej ścieżki edukacyjnej wybranej przez szkołę 

W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach uczniowie klas szóstych poznają podstawowe zasady programowania oraz będą wykonywali różnego rodzaju zadania przewidziane przez organizatora podczas realizacji wybranej ścieżki edukacyjnej. Nasza szkoła wybrała ścieżkę „Odkrywcy świata” w której to uczniowie m.in. będą uczyć się o odnawialnych źródłach energii, sami będą tworzyć różnego rodzaju animacje w programie Scratch. Oprócz zajęć szkoła otrzyma dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych potrzebnych do realizacji tegoż programu. Myślę, że udział w tym programie będzie fascynującą przygodą w której nasi uczniowie będą mogli nauczyć się wielu ciekawych rzeczy i zdobyć nowe umiejętności. 

Joanna Skrzypczak

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka