Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 


OLIMPIJSKI TYDZIEŃ Z OKAZJI DNIA DZIECKA
POD PATRONATEM WÓJTA GMINY NOWOSOLNA
  

 Stało się! Nareszcie wszyscy wróciliśmy do szkoły i to jak dynamicznie! Rozpoczęliśmy Olimpijski Tydzień sportowych działań z okazji Dnia Dziecka. Otwarcia dokonał Pan Tomasz Rosset prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi oraz Wójt Gminy Nowosolna Pan Piotr Szcześniak.  W ostatnim dniu maja świętowały klasy 4-8 uczestnicząc w rozgrywkach i zabawach rekreacyjno- sportowych prowadzonych przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego: Arkadiusza Bartke i Jakuba Bednarka. Radość z spotkania koleżanek i kolegów przełożyła się na iście przyjacielskie rozgrywki siatkarskie, piłkarskie oraz inne formy drużynowych aktywności ruchowych.

Wtorek 1 czerwca to sportowe świętowanie Dnia Dziecka w klasach 1-3. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Agnieszkę Brandenburę-Krzynówek gimnastyczkę artystyczną, reprezentantkę Polski na Igrzyskach Olimpijskich      w Sydney 2000 roku, która poprowadziła Wielką Olimpijską Lekcję WF dla naszych najmłodszych uczniów. Dzieci miały okazję poznać przybory gimnastyki artystycznej a także ćwiczyć pod profesjonalnym okiem naszego gościa. Zachwytom i radości nie było końca.

Ciąg dalszy sportowego święta w lipińskiej szkole miał miejsce w środę 9 czerwca kiedy to zajęcia dla klas 4-8 prowadzili kolejni znakomici sportowcy: lekkoatleci Małgorzata Pskit – półfinalistka biegu 400 metrów przez płotki na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, na których też zajęła 5 miejsce w sztafecie kobiet 4x400 metrów oraz Piotr Kędzia – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 roku ( 4x400 metrów). Bardzo atrakcyjne i intensywne zajęcia mające charakter treningu lekkoatletycznego pobudziły młodzież do dużego wysiłku, podczas którego można było poznać nowe techniki ćwiczeń ukierunkowanych na sprawność ogólną jak i trening lekkiej atletyki. W tym czasie w hali sportowej odbywały się zajęcia siatkarskie prowadzone pod kierunkiem Mistrzyni Europy w siatkówce (Stambuł 2003) Małgorzatę Niemczyk. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności oraz poznawali nowe ćwiczenia siatkarskie prezentowane przez naszą wybitną reprezentantkę. Fantastyczne zajęcia sportowe to oczywiście nie koniec sportowego święta!

W czwartek gościliśmy kolejnych wybitnych olimpijczyków: dwukrotnego (srebrny i brązowy medal) medalistę Igrzysk olimpijskich w Montrealu 1976 r. Pana Mieczysława Nowickiego oraz brązowego medalistę IO w Barcelonie 1992r. wioślarza Pana Kajetana Broniewskiego. W ramach projektu Dotknij Olimpijskiego Medalu mieliśmy okazję poznać bardzo interesującą opowieść o przygotowaniach do zawodów, rywalizacji olimpijskiej, pobycie w wiosce olimpijskiej a także trudach treningu i niesamowitej radości po osiągnięciu sukcesów. Każdy uczeń miał okazję obejrzeć z bliska najcenniejszy medal dla każdego sportowca oraz zrobić sobie zdjęcie z Mistrzami.

Podczas kolejnego dnia uczniowie wirtualnie zwiedzali Muzeum Sportu w Warszawie oraz przygotowaną w szkole wystawę poświęconą historii i tradycji olimpizmu. Dzień zakończył się quizem olimpijskim, podczas którego uczniowie wykazali się zdobytą wiedzą dotyczącą tradycji olimpijskich a także znajomością osiągnięć reprezentantów Polski.

Tydzień Olimpijski zakończył się konkursem na plakat o tematyce olimpijskiej. Młodzież naszej szkoły miała okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia znakomitych sportowców a także pogłębić znajomość tradycji olimpijskich. Kilka dni spędzonych w tak aktywny i ciekawy sposób na długo zostanie w naszej pamięci a praktyczne umiejętności na pewno będą procentowały w przyszłości.

 

Arkadiusz Bartke

 

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka