Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 


Nasza szkoła została członkiem klastra edukacyjnego LEC LODZ w ramach współpracy z Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym Politechniki Łódzkiej, który jest partnerem projektu PHERECLOS 

  

Z prawdziwą satysfakcją i dumą informujemy, że nasza szkoła została członkiem klastra edukacyjnego LEC LODZ w ramach współpracy z Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym Politechniki Łódzkiej, który jest partnerem projektu "PHERECLOS - Partnerships for pathways to Higher Education and science engagement in Regional Clusters of Open Schooling".

W ramach idei open scholing  nasza młodzież będzie brała udział w cyklicznych zajęciach w laboratorium chemicznym na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym. Różnorodna tematyka spotkań („Tlen kontra azot”, „Alchemiczne metale i nie tylko”, „Kwasożerne” niemetale”, „Fabryka kolorowych soli”)  z pewnością w sposób praktyczny poszerzy wiedzę uczniów. Przekonamy się doświadczalnie, że chemia to fascynująca dziedzina nauki.  Pierwsza wizyta w laboratorium bogata była w wiele eksperymentów m.in.: zabawę ciekłym azotem.

  

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

mapka