Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

KOMUNIKATY

 

Projekt grantowy "Łódzkie z TIKiem"

 

Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipinach wzięli udział w projekcie grantowym "Łódzkie z TIKiem". Celem szkolenia było podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania zasobów i środowisk cyfrowych w ich pracy edukacyjnej.

 

 

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 z późn. zm.), § 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 325), § 5 ust. 1 pkt 4 i ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie wykazu chorób powodujących powstanie obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego oraz okresu obowiązkowej lub nadzoru epidemiologicznego (Dz. U. poz. 607 z późn. zm.) w związku z ustalonym kontaktem z osobą zakażoną  SARS-CoV-2

 

nakazuje

 

poddanie się obowiązkowej kwarantannie od dnia 12.03.2021r. do dnia 19.03.2021r. w miejscu zamieszkania dzieciom z grupy 3-latków, które miały ostatni kontakt z osobą zakażoną  SARS-CoV-2 w dniu 08.03.2021r. w Szkole Podstawowej w Lipinach.

 

 

Zakazuje się opuszczania miejsca kwarantanny, chyba, że odpowiednio dana osoba wymaga hospitalizacji albo Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi postanowi inaczej.

 

 Jednocześnie PPIS w Łodzi zobowiązuje rodziców/opiekunów dzieci i pracowników poddanych kwarantannie o przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujących danych: imię, nazwisko, PESEL, adres przebywania na kwarantannie, nr telefonu do kontaktu. 

Proszę o dopisek w tytule: SP Lipiny 3-latki (12-19.03)

  

 

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Informujemy, że Samorząd Województwa Łódzkiego za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Telefon 726-611-611, możliwy jest również kontakt za pośrednictwem aplikacji SNAPCHAT oraz MESSENGER - "pogadajmytutaj"

Z kontaktu mogą również korzystać rodzice lub opiekunowie.

 

 

Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

 

 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 z późn. zm.), § 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 325), § 5 ust. 1 pkt 4 i ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie wykazu chorób powodujących powstanie obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego oraz okresu obowiązkowej kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego (Dz. U. poz. 607 z późn. zm.) w związku z ustalonym kontaktem z osobą zakażoną SARS-CoV-2

 

nakazuje

 

poddanie się obowiązkowej kwarantannie od dnia 19.02.2021r. do dnia 26.02.2021r. w miejscu zamieszkania dzieciom z grupy Misie, Pszczółki, Jeżyki, oraz pracownikom, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną SARS-CoV-2 w dniach 16,17,18 lutego 2021r. w oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipinach.

 

Zakazuje się opuszczania miejsca kwarantanny, chyba, że odpowiednio dana osoba wymaga hospitalizacji albo Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi postanowi inaczej.

 

Jednocześnie PPIS w Łodzi zobowiązuje rodziców/opiekunów dzieci i pracowników poddanych kwarantannie do przesłania na adres

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujących danych:

 

imię, nazwisko, PESEL , adres przebywania na kwarantannie, nr telefonu do kontaktu.

Proszę o dopisek w tytule: Przedszkole w Lipinach (19-26)

 

 

W związku z powyższym zawieszeniu ulega stacjonarna praca 3 oddziałów przedszkolnych, które w dniach 19.02.2021 - 26.02.2021 przechodzą w tryb nauki zdalnej.

 

Każdy opiekun chcący sprawować opiekę nad dzieckiem w ramach zasiłku opiekuńczego może pobrać niezbędny druk ze strony www szkoły.

 

 

komunikat podany do wiadomości przez

K. Pietraszun

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

 

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

 

 

 

 

WAŻNY KOMUNIKAT

Drodzy Rodzice

Otrzymaliśmy zgłoszenie od rodzica wychowanka naszego przedszkola o  zdiagnozowanych u niego owsikach. Zgodnie z obowiązującymi zasadami informujemy Państwa o zaistniałym fakcie i jednocześnie prosimy o podjęcie następujących działań:

- zadbanie o higienę,

- obserwacja własnych dzieci;

- w przypadku zauważenia niepokojących objawów, przebadanie dziecka pod kątem  występowania pasożytów.

 

FERIE Z PCK– BĄDŹ PRO, BĄDŹ Z NAMI ONLINE!

Informujemy, że Łódzki Oddział Okręgowy PCK podczas ferii zimowych realizował będzie cykl spotkań dla młodzieży szkolnej (w wieku od 13 roku życia). Spotkania będą miały charakter edukacyjny oraz rozrywkowy. Szczegóły dotyczące projektu wraz ze szczegółowym harmonogramem zamieścimy na wydarzeniu na fb.

W spotkaniach online uczestniczyć będą mogli wszyscy chętni bezpłatnie, bez wcześniejszej rejestracji.

Podczas spotkań przewidujemy dodatkową atrakcję: z okazji obchodów 100-lecia Młodzieży PCK przygotowaliśmy dla uczestników komplet nagród, w postaci kart podarunkowych do sklepu Empik o różnej wartości.

Poniżej znajduje się link do wydarzenia na fb, na którym będziemy udostępniać wszystkie informacje dotyczące projektu.

https://fb.me/e/3gEQNUjVz

 

Informacja dotycząca płatności za zdjęcia

 

 

Za zdjęcia, które uczniowie otrzymali do domu prosimy dokonywać płatności na poniższe konto bankowe:

 

FIRMA USŁUGOWO - HANDLOWA "VERAFOTO" JACEK PIRÓG

UL. PARKOWA 6

38-300 GORLICE

84 1020 3453 0000 8702 0250 8307

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 694410220, 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

 

SKRZYNKA ZAUFANIA