Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

AKTUALNOŚCI

 


Olimpus – sesja zimowa.  

 

W miesiącu lutym odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej olimpiady języka angielskiego Olimpus – sesja zimowa.

Konkurs miał formę testu i odbywał się w formie online. Uczestnicy pisali testy dostosowane do określonych grup wiekowych. Przedstawiamy wyniki uczniów, którzy otrzymali wysokie notowania:

Czytaj więcej: Olimpus – sesja zimowa.

 


Życzenia świąteczne od SU  

 


Życzenia świąteczne od klasy 3a  

 


BBC LIVE CLASSES 

W II semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej w Lipinach uczestniczą w międzynarodowym projekcie BBC LIVE CLASSES. Projekt obejmuje 60 minutowe zajęcia online prowadzone przez native speaker’ów – Anglików i Amerykanów. Uczniowie rozwijają umiejętności słuchania i mówienia a także mają okazję przełamywać bariery językowe i kulturowe.

Czytaj więcej: BBC LIVE CLASSES

 


Europejski Dzień Mózgu w naszej szkole 

 

18 marca w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Mózgu. Nie bez kozery wybraliśmy ten dzień, ponieważ dokładnie tego dnia w Europie obchodzony jest Europejski Dzień Mózgu. Z tego tytułu nauczyciele w naszej szkole postanowili w inny sposób przeprowadzić z uczniami zajęcia, czy to w formie stacjonarnej czy też zdalnej. Dotyczyły mózgu i jego działania, czynników  wpływających na poprawę  funkcjonowania oraz jak o niego dbać. W projekt ten włączyła się cała społeczność szkolna.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Mózgu w naszej szkole

 


Europejski Dzień Mózgu 

W związku z obchodzonym w tym tygodniu Europejskim Dniem Mózgu polecamy film Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, który zwraca uwagę na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów!! Dbajmy zatem o dziecięce mózgi!!

 

 


Europejski Dzień Logopedy 

 

6 marca obchodziliśmy Europejskiej Dzień Logopedy. Z tej okazji klasa I wykonała pracę plastyczną-"moja ulubiona literka", w klasach II wspólnie wykonaliśmy dmuchajki, natomiast klasa III za pomocą słomki wykonała wspaniałe fryzury. 

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Logopedy

 


„OZŁOCENI”