Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

 GALERIA ŚWIETLICY

 

 

LUTY NA ŚWIETLICY

Miesiąc LUTY wszyscy znają

i tak sobie powiadają:

"Idzie luty, podkuj buty."

Śnieg i mróz ja dobrze znam

i sam ciepłe buty mam.

Czytaj więcej: LUTY NA ŚWIETLICY

 

 

CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA ROSSMANNA - LUTY

Przed rozpoczęciem ferii zrealizowaliśmy zaległe święto higieniczne Rossmanna w ramach Czyściochowej Akademii, mianowicie „Światowy Dzień Toalet”. W ramach tematu omówiliśmy regulamin korzystanie z łazienki, przypomnieliśmy, jaki wyglądają oznaczenia toalet w miejscach publicznych. Uczniowie dowiedzieli się, czego nie wolno wrzucać do toalety, czym to grozi oraz jak można temu zaradzić.

Czytaj więcej: CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA ROSSMANNA - LUTY

 

 

STYCZEŃ NA ŚWIETLICY

Styczeń był krótki ze względu na przerwę świąteczno- noworoczną oraz zdalne nauczanie, które wprowadzano stopniowo do wszystkich klas. Niemniej jednak zabawy nie brakowało. Tworzyliśmy nadal zimowe dekoracje, poznawaliśmy ciekawostki o zwierzętach Arktyki i Antarktydy. Uczyliśmy się posługiwania globusem i wskazywania miejsc. Korzystaliśmy z klocków i gier planszowych, dzięki czemu pracowaliśmy nad poprawą komunikacji i współpracą w grupie.

Czytaj więcej: STYCZEŃ NA ŚWIETLICY

 

 

 GRUDZIEŃ- MAGICZNY CZAS

Grudzień jest miesiącem szczególnym. Upływa w zimowo- świątecznej atmosferze, która na dobre zawitała do naszej świetlicy na początku miesiąca.

Czytaj więcej: GRUDZIEŃ- MAGICZNY CZAS

 

 

 CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA- GRUDZIEŃ

W ramach projektu Rossmann- „Czyściochowa Akademia”, w których udział bierze klasa IIIA, podczas grudniowych zajęć na świetlicy udało się przeprowadzić 3 lekcje. Podczas pierwszych wspólnie z uczniami tworzyliśmy „Higieniczną rymowankę” na konkurs.

Czytaj więcej: CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA- GRUDZIEŃ

 

 

 POLSKA- NASZA OJCZYZNA

Był okres w dziejach naszej Ojczyzny, gdy została utracona wolność. Po 123 latach nieobecności na mapach świata, Polska odzyskała niepodległość. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu odbywają się wojskowe defilady, uroczyste przemówienia, Msze Święte za Ojczyznę i osoby poległe w obronie kraju. Ponadto pod pomnikami bohaterów narodowych składane są kwiaty, a na grobach żołnierzy zapalane są znicze. Na domach oraz ulicach powiewają biało- czerwone flagi. Tego dnia w naszej szkole nie odbywały się lekcje. Obchody święta miały miejsce kilka dni wcześniej.

Czytaj więcej: POLSKA- NASZA OJCZYZNA

 

 

 CZAS NA ZABAWĘ

Między wieloma tematycznymi zajęciami, na świetlicy nie może zabraknąć czasu na zabawę, rozmowy, opiekę nad terrarium z patyczakami. Nasi uczniowie w listopadzie testowali nowe zabawki, które zostały zakupione do świetlicy. W ferworze pracy i zabawy udało się wykonać kilka zdjęć.

Czytaj więcej: CZAS NA ZABAWĘ

 

 

 HALLOWEEN

W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween, jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Związane jest ono ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących. Uczniowie naszej świetlicy wykonywali maski wilkołaków, wiedźm, kościotrupów i nietoperzy. Omawialiśmy jakie zwyczaje związane z tym świętem panują w innych krajach. Ta krótka lekcja kultury krajów angielskiego obszaru językowego nauczyła nas bycia otwartym i tolerancyjnym na inne święta i kultury, nie zapominając jednak o tym, że w Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych i wspominamy zmarłych.

Czytaj więcej: HALLOWEEN

 

 

 DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ 18.10.21

 18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej zwany także Dniem Listonosza. Z tej okazji dzieci uczęszczające na świetlicę zostały zapoznane ze specyfiką pracy tej grupy zawodowej. Przybliżone zostały im takie pojęcia jak: list, pocztówka, znaczek, paczka, klaser, filatelista. Wykonywaliśmy karty pracy i rebusy tematyczne.

Czytaj więcej: DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ 18.10.21

 

 

 PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Powołane w jego ramach święta i inicjatywy mają za zadnia zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta i zaangażować jak najwięcej osób w działania na rzecz poprawy jakości ich życia. W ramach tych zajęć dzieci malowały portrety swoich zwierzęcych przyjaciół, omawialiśmy, jakie obowiązki powinien pełnić dobry opiekuna zwierząt. Uczniowie uczyli się również, jak ważne funkcje pełnią psy.

Czytaj więcej: PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

 

 

 SPRZATANIE ŚWIATA 20.09.21

 Dnia 20 września 2021 roku nasza szkoła, jak każdego roku brała udział w Akcji Sprzątania Świata. W ramach świetlicy przeprowadzone były zajęcia z zakresu segregacji odpadów, uczniowie wykonywali prace plastyczne na temat wpływu zanieczyszczeń na środowisko oraz planetę. Przeprowadzaliśmy quizy wiedzy o ochronie środowiska.

Czytaj więcej: SPRZATANIE ŚWIATA 20.09.21

 

 

 WRZESIEŃ

Pierwsze dni szkoły upłynęły nam na poznawaniu nowych uczniów oraz dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami. Omawialiśmy regulamin oraz zasady obowiązujące na świetlicy. Korzystaliśmy z ostatnich ciepłych dni bawiąc się na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej: WRZESIEŃ

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl