Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 


Jak przedstawia się stan czytelnictwa po pierwszym półroczu?  

 

Biblioteka szkolna podsumowała liczbę wypożyczeń  i…

najlepszym czytelnikiem została:

Inga Borecka, 

drugie miejsce zajął 

Łukasz Sołwiński, 

a trzecie

Amelia Sawa i Zofia Wojciechowska.

 

GRATULUJEMY!!!

 

 


PATRONI ROKU 2022 

Sejm podjął uchwałę na mocy, której rok 2022 został ustanowiony Rokiem Polskiego Romantyzmu. Wcześniej na patronów roku 2022 zostali wybrani: Ignacy Łukasiewicz, Józef Mackiewicz, Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Wanda Rutkiewicz i Józef Rufin Wybicki.

Czytaj więcej: PATRONI ROKU 2022

 


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 

Miło mi poinformować, że biblioteka w naszej szkole realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Celem tego programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce, poprzez realizację programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek. Nasza szkoła przystąpiła do realizacji tego przedsięwzięcia. Opracowany został szkolny projekt, zgodny z wymogami postawionymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt został zatwierdzony i szkole przyznano łącznie 5000 zł, a przedszkole otrzymało wsparcie w kwocie 3125zł.  Zakupiono ponad 450 nowych pozycji. Większość marzeń zostało zrealizowanych. Zakupiono nowości wydawnicze i długo wyczekiwany Teatrzyk Kamishibai. 

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 


Tydzień Bibliotek Szkolnych 

Niestety dobiegł końca nasz Tydzień Bibliotek Szkolnych. Biblioteka obchodziła swoje święto bardzo hucznie. Bawiliśmy się świetnie.

Biblioteka otrzymała piękne kartki z życzeniami . Na czytelników czekało mnóstwo nagród. Koło fortuny było rozgrzane do czerwoności. Odbył się konkurs "Drzwi do książki" czytelnicy powoli biorą udział w "Polecajkach książkowych".Bibliobudka działała na pełnych obrotach. Oj działo się, działo.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek Szkolnych

 


Pasowanie na czytelnika 

W tym tygodniu biblioteka szkolna oficjalnie w swoje progi zaprosiła Pierwszoklasistów i uczniów klasy II - trochę z opóźnieniem, ale wiadomo jaki był poprzedni rok szkolny.

Zatem witamy nowych Czytelników i zapraszamy jak najczęściej, bo pamiętajcie:

 CZYTANIE DAJE SZCZĘŚCIE

 CZYTANIE JES WARUNKIEM SUKCESU

 CZYTANIE DAJE SPOKÓJ

 CZYTANIE UCZY ŻYCIA

 CZYTANIE ZWIĘKSZA ATRAKCYJNOŚĆ I PEWNOŚĆ SIEBIE

 CZYTANIE ZWIĘKSZA INTELIGENCJĘ

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

 


1 września zadzwonił pierwszy dzwonek 

Zatem Biblioteka szkolna serdecznie wita swoich czytelników i życzy wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym.Samych sukcesów i przede wszystkim dużo uśmiechu na Waszych buziach. I specjalnie dla Was serduszko z naszych domowych biblioteczek. 

P.s. Pamiętacie akcje #bookshelftour? W tym roku szkolnym również można cały czas przesyłać zdjęcia swoich domowych biblioteczek. 

 

 

 

 


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich