Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

Co warto przeczytać

 

Do biblioteki zawitały kolejne nowości.  Zapraszam.

 

 

Każdego roku blisko 8 milionów ton plastikowych odpadków dostaje się do oceanów!!!

Dryfująca wyspa plastikowych odpadków na Oceanie Spokojnym nazywa się Wielką Pacyficzną Plamą Śmieci i jest pięć razy większa niż terytorium Polski!

Przerażające, prawda? Zapraszam do lektury, a dowiecie się jak możemy ratować Naszą Planetę.

 

 

 

Teraz Cię zaskoczę … smarki to nie choroba. Polecam "Sekretne życie smarków". Tutaj dowiecie się, że zatkany nos to wina tak naprawdę Superbohaterów.

 

 

 

 W naszej szkole jest dużo miłośników zwierząt zapraszam więc serdecznie tych młodszych......

 

 

i tych starszych :)

 

Było coś dla dziewczyn, więc jest też i dla chłopców. Ale uwaga!!! nie dla zwykłych chłopców ..... tylko dla tych którzy chcą być wyjątkowi :)))

 

 

Dla naszych najmłodszych czytelników polecam kolejne przygody psotnego kotka o imieniu Cukierek.

 

 

Opowieść o miłości ? , a może interesują Was książki przygodowe? "Cudowna podróż" i "Pajączek na rowerze" to propozycje dla uczniów klas starszych.

 

 

 

Pod koniec zeszłego roku księgozbiór naszej biblioteki powiększył się o wiele ciekawych książek. Zostały zakupione nie tylko nowe lektury, ale również literatura dla dzieci i młodzieży. 

Wśród nowości znajdują się ciekawe pozycje książkowe dla naszych najmłodszych uczniów czyli dla przedszkolaków.

 

Uczniowie klas I-III znajdą mnóstwo interesujących książek 

 

Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o wszystkie książki autorstwa Agnieszki Chylińskiej. To książki nie tylko dla dzieci ale i dla rodziców. Opowiadają o tym, że dobre rzeczy są blisko nas, trzeba tylko umieć je dostrzec….

 

Znajdzie się też coś dla lubiących umarlaki, duchy i zombi, a przy okazji chcących dobrze się bawić. Mortynka -dziewczynka zombi zaprasza Was na przygodę. 

 

Zastanawialiście się kiedyś, co siedzi w głowie Waszych czworonogów? W. Bruce Cameron ma na to odpowiedź! Tym razem znany pisarz przedstawia trzy psiaki, które zrobią wszystko dla swoich właścicieli. Poznajcie Baileya, Ellie i Molly!

 

A może wśród naszych uczniów znajdziemy miłośników podróży??? Jeśli tak, obowiązkową pozycją będzie Kalinka na fali!!

 

 

 Natomiast obowiązkową pozycją dla miłośników przyrody będą: „Dzika książka o dzikach”, a ciekawscy miłośnicy przyrody znajdą coś dla siebie w książce „321 intrygujących faktów o zwierzętach” 

 

Trójka młodych przyjaciół zaprasza Was do przeżycia wspólnej przygody. Wielbiciele science fiction  nie będą mogli oderwać się od  książki „Felix, Net i Nika”. Oczywiście cała seria czeka na Was w bibliotece!!  

 

Pisarkę i dziennikarkę Justynę Bednarek już bardzo dobrze znamy. Mamy kolejną pozycję książkową Jej autorstwa: „Zielone piórko Zbigniewa”  ale oczywiście obydwie części zabawnych przygód ginących pod pralką skarpetek, czekają na swojego czytelnika :)

 

Zachęcam Was bardzo do przeczytania książek o tematyce ekologicznej. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach posiadać wiedzę na temat tego jakie zachodzą zmiany klimatyczne, jakie zagrożenia są z tym związane, a przede wszystkim jak możemy pomóc naszej planecie. Pamiętajmy, że mamy JĄ tylko jedną!!! 

 

Literatura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki i młodej kobiety to „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek". Książka pokazuje jak dążyć do celu i nigdy się nie poddawać!!!

 

Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali! Książka Young Power udowadnia, że nie trzeba czekać aby zmienić świat!!!

 

Pamiętaj! Historia nie musi być nudna!

 

A może ktoś chciałby podszkolić język….  polski? angielski?  Do wyboru.

 

„I nie było już nikogo”, „Śledztwo na cztery ręce”, „Morderstwo odbędzie się”……brzmi tajemniczo?  Rozwiązanie wszystkich zagadek  kryminalnych znajdziecie w tych i wielu innych książkach autorki Agathy Christie.  

 

A dla młodszych detektywów polecam serie książek – „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Odgadniecie niejedną tajemnice. Nie ma na co czekać!   

 

W czasach, kiedy mówi się tak dużo o wirusach, warto dowiedzieć się jak najwięcej o tych maleńkich, niesfornych istotach.

 

A teraz czekam na Was drodzy uczniowie w bibliotece. Do zobaczenia!

 

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipinach

 

Lipiny 14

92-701 Lipiny

 

tel./fax: 42 6484212

tel. kom.: 694410220, 507045237

 

e-mail: sekretariat@splipiny.pl

 

SKRZYNKA ZAUFANIA